Jak żyć po zawale ... ?

 

Po opuszczeniu oddzialu szpitalnego należy BEZZWŁOCZNIE I BEZWZGLĘDNIE rozpocząć szeroko rozumianą rehabilitację - ktora ma na celu nie dopuścić do ponownego zawału oraz doprowadzenie do powrotu do sprawności fizycznej w codziennym życiu.

W zależności od rozleglości i rodzaju przebytego zawału serca konieczne jest ustalenie (z lekarzem specjalistą) indywidualnego trybu dochodzenia do zdrowia.

Dlatego ważne są możliwe czeste kontrole i konsultacje które na bieżąco oceniają stan pacjenta i wskazują najlepsze kierunki działań na drodze powrotu do zdrowia...

 

ZŁOTE ZASADY 

zmiana diety
odpowiednia do stanu zdrowia aktywnosc fizyczna
okresowe kontrole u lekarza

 

W wielu badaniach wykazano ze najważniejsze dla zmniejszenia ryzyka zgonu z przyczyn sercowych jest wyeliminowanie czynnikow ryzyka poprzez:

  1. Rzucenie palenia
  2. Obniżenie: cisnienia, cukru, cholesterolu i wagi ciała
  3. Rehabilitacja serca

 Jak podaje Europejskie Tow. Kardiologiczne poprawa wydolności tylko o 1 MET powoduje zmniejszenie ryzyka zgonu o 8 - 14 % !

MET - tzw. ekwiwalent metaboliczny, tj. miara wysiłku fizycznego

1 MET tj. taki wysiłek, który powoduje spalenie 1kcal/kg mc/h

np. (czynności "na s")
spanie = 0,9MET,
spacer = 3,3MET,
skakanie na skakance = 12MET

 

Czyli na prawdę warto poświęcić trochę czasu na ćwiczenia !

Zalecane jest 30min wysilku fizycznego minimum 5 razy w tygodniu - udowodnio że w wyniku regularnych ćwiczeń dochodzi do poprawy ukrwienia miesnia serca i praktycznie wszystkich zmian koniecznych w powrocie do zdrowia po zawale ( tj. obnizenie cholesterolu,  glukozy,  masy ciała).

 

 

Ponadto ruch powoduje poprawe samopoczucia i redukuje lęk.

 

Bezwzględnie należy pilnować regularnych kontroli u lekarza !

Po zawale trzeba koniecznie pamiętać o koniecznosci monitoringu pracy serca podczas wysilku i konsultacji z lekarzem.

 

 

I tu w polskich warunkach zaczynają się schody:

 

długie kolejki w publicznej służbie zdrowia i wysokie ceny wizyt w prywatnych gabinetach (na które też trzeba niejednokrotnie oczekiwać).

 

 

Znakomite możliwości na tym polu daje system TELE EKG POLSKA. Dzieki niewielkiemu przenosnemu urzadzeniu pacjent zyskuje mozliwosc praktycznie nieograniczonej kontroli i konsultacji z lekarzem - bez konieczności czekania w kolejkach i za cenę... ok. 1 zł dziennie!

 

Dlaczego warto posiadać system TELE EKG POLSKA?

Otóż możemy samodzielnie wyznaczyc granice wlasciwego dla siebie wysilku np. po intensywnym marszu, wejsciu na pietro, ... itp wykonujemy telefon do centrum monitoringu i korzystając z systemu TELE EKG POLSKA przeprowadzamy badanie ekg oraz konsultujemy "na gorąco" stan naszego serca z lekarzem.

Ponadto, na bieżąco można uzyskać informacje dotyczące dawkowania lekow, diety, korzystania z zabiegów itp.

 

 

Sprawdź jak proste jest korzystanie z systemu TELE EKG POLSKA.

 

Zadzwoń lub wypełnij poniższą ankietę, aby uzyskać dodatkowe informacje o systemie.

 

tel. 801 33-99-33

tel. 661 33-99-33

 

  • Wypełnienie ankiety do niczego nie zobowiązuje.
  • Po wypełnieniu ankiety lekarze systemu TELE EKG POLSKA skontaktują się z Tobą w celu przedstawienia szczegółów oferty.
  • Informacje podane w ankiecie nie są przechowywane przez Tele EKG Polska i służą wyłącznie do jednorazowego kontaktu zwrotnego.

 

piwowarska.gif

Prof. dr hab. med. Wiesława Piwowarska

Moje kilkuletnie doświadczenie z systemem TELE EKG, jako jego konsultanta i założyciela wskazuje jednoznacznie na bardzo dużą przydatność, 24-godzinnego telefonicznego nadzoru kardiologicznego, dla chorych.

kargul.gif

Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Kargul

Na podstawie moich wieloletnich doświadczeń popieram z całym przekonaniem zdalne monitorowanie pracy serca w systemie TELE EKG POLSKA. Pozwala ono na natychmiastowe przesłanie zapisu EKG do konsultanta kardiologa co przyspiesza diagnozę np. świeżego zawału serca lub groźnej arytmii i niejednokrotnie może uratować życie chorego.

raczak.gif

Prof. dr hab. Grzegorz Raczak

System TELE EKG POLSKA to nowe, cenne uzupełnienie dostępnych metod diagnostycznych stosowanych u chorych z zaburzeniami rytmu serca. Poza pomocą w weryfikacji kołatań serca oraz w leczeniu napadowych arytmii niewątpliwie zwiększa poczucie bezpieczeństwa Pacjentów. Może być też przydatny w niektórych stanach zagrożenia ich życia.

krol.gif

dr n. med. Jarosław Król

System TELE EKG POLSKA działa według sprawdzonych, najlepszych światowych standardów. Serdecznie polecam wszystkim Pacjentom z problemami kardiologicznymi.

kutarski.gif

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kutarski

Wartość Telemonitoringu Kardiologicznego dla pacjentów jest ogromna ponieważ daje możliwość nieograniczonego i codziennego kontaktu z lekarzem specjalistą. Szczególnie pozwala zdiagnozować arytmię niemożliwą do zdiagnozowania innymi technikami nieinwazyjnymi dzięki nieograniczonemu w czasie okresowi obserwacji.

tracz.gif

Prof. dr hab. med. Wiesława Tracz

Uważam, że system TELE EKG jest godny polecenia dla pacjentów z dolegliwościami kardiologicznymi, szczególnie z zaburzeniami rytmu serca.

religa.gif

Prof. dr hab. med. Zbigniew Religa

To się już u nas dzieje. W nagłej sytuacji pacjent może bezpośrednio połączyć się ze swoim lekarzem. Przekazać mu problem, wynik EKG lub innych badań mailem czy przez telefon. Taki jest właśnie cel telemedycyny.

dziatkowiak.gif

Prof. dr hab. med. Antoni Dziatkowiak

Czujesz się zagrożony ?! Nie popadaj w panikę !
Przyłóż "kostkę życia" do słuchawki telefonu i gdziekolwiek się znajdujesz otrzymasz poradę, która uspokoi Twoje serce.

Facebook