Porady

 • 1.jpg

  Jak żyć po zawale ... ?

  Po opuszczeniu oddzialu szpitalnego należy BEZZWŁOCZNIE I BEZWZGLĘDNIE rozpocząć szeroko rozumianą rehabilitację - ktora ma na celu nie dopuścić do ponownego zawału oraz doprowadzenie do powrotu do sprawności fizycznej w codziennym życiu.

 • 01.jpg

  Jak żyć z rozrusznikiem serca ?

  Normalnie, praktycznie wszystkie czynności spotykane w codziennym życiu nie mają żadnego wpływu na funkcjonowanie współczesnych rozruszników. Ale jak zawsze tak i dla osób ze wszczepionym rozrusznikiem konieczny jest zdrowy rozsadek.

 • Stan chorobowy

  Codzienny stres, brak ruchu i niezdrowe odżywianie doprowadziło do ekspansji chorób cywilizacyjnych, do których zaliczyć można cukrzycę, nowotwory, osteoporozę i wszelkie dolegliwości związane z układem krążenia. Osoby starsze, niezależnie od tego czy są nadal aktywne zawodowo, czy przebywają już na emeryturze, rzadko dbają o swoje zdrowie.

 • Podstawa to zapobieganie

  Profilaktyka, czyli szereg działań, których celem jest zwiększona kontrola zdrowia to podstawa, aby w starszym wieku swobodnie funkcjonować i w pełni korzystać z jesieni życia. Tym bardziej jest ona niezbędna, gdy dotyczy osób należących do grupy tzw. zwiększonego ryzyka zachorowań na choroby układu krążenia.

 • Pomoc na wyciągnięcie…telefonu

  Zawał serca jest wynikiem zamknięcia się tętnicy wieńcowej. Szansą dla chorego na przeżycie i wyzdrowienie jest jak najszybsze wezwanie karetki pogotowia, ponieważ największa umieralność przypada na pierwsze dwie godziny od wystąpienia objawów zawału. Niestety, wiele osób bagatelizuje pierwsze oznaki, odczytując je jako dolegliwości związane z innymi narządami. Dlatego nim pojawi się pogotowie często jest już za późno.

 • Telemedycyna na wakacje

  Czas wakacji to okres intensywnego poszukiwania atrakcyjnych ofert wyjazdowych. Najważniejsze są zazwyczaj miejsce i koszt wycieczki. Okazuje się, że najmniej uwagi poświęcamy kwestiom opieki zdrowotnej, jakie gwarantuje w pakiecie biuro podróży. Urlop kojarzy się przede wszystkim z odpoczynkiem od codziennego zgiełku, spokojem i beztroską. Nikt nie chce, by przyjemną atmosferę zakłóciły nieprzewidziane problemy ze zdrowiem.

 • Wiedza to podstawa - telemedycyna w turystyce

  Dolegliwości związane z układem krążenia to jedne z tak zwanych chorób przewlekłych, które nie wpisują się w zakres podstawowych świadczeń zdrowotnych, oferowanych w ramach wyjazdów wakacyjnych przez biura podróży czy agencje. Rozszerzony pakiet wiąże się z koniecznością wykupienia dodatkowej opcji, która nierzadko waha się w granicach nawet 1 000 PLN. Wartość pakietu to jeden z powodów, dla którego turyści nie wykupują dodatkowego ubezpieczenia. Zdarza się również i tak, że biuro nie posiada alternatywnych propozycji w swojej ofercie.

 • Serce nie sługa - bezpieczne wakacje

  Podróż zawsze wiąże się z przeciążeniem organizmu, który potrzebuje czasu do zaadaptowania się. Szczególnie, gdy planuje się wakacje za granicą. Zmiana stref klimatycznych łączy się ze skokami ciśnienia, co stwarza zagrożenie niedokrwienia mięśnia sercowego. Wakacyjne plany mogą więc zostać pokrzyżowane przez nadmiernie narażony na wszelkie zmiany pogodowe i wysiłek organizm.

 • Ruch to zdrowie

  W wakacje organizuje się wiele atrakcji skierowanych do najmłodszych i młodzieży, w ramach tak zwanych półkolonii. Jednak coraz częściej można dostrzec propozycję programów z dopiskiem „dla seniora".

 • Problem pod kontrolą

  Podczas nieobecności najbliższych, osoby cierpiące na dolegliwości związane z układem sercowo - naczyniowym częściej obawiają się o swoje samopoczucie. Tym bardziej, gdy słońce nie daje chwili wytchnienia. Przy takiej aurze, o czym należy pamiętać, jakakolwiek aktywność musi być skonsultowana z lekarzem oraz wiązać się z późniejszą, regularną profilaktyką.

 • W wirze pracy

  Praca w pozycji siedzącej wiąże się z różnego rodzaju dolegliwościami. W połączeniu ze stresem i złymi nawykami żywieniowymi, może spowodować groźne konsekwencje zdrowotne. Praca w biurze związana jest z wielogodzinnym siedzeniem w jednej pozycji.

 • Walka ze złymi nawykami

  Otyłość, spowodowana nieprawidłowym odżywianiem, może doprowadzić do miażdżycy lub zawału. Dolegliwości te są także bezpośrednim następstwem utrzymującego się napięcia. W sytuacjach stresowych, aż o 30% może zwiększyć się ryzyko wystąpienia zawału.

Facebook