Walka ze złymi nawykami

 

Otyłość, spowodowana nieprawidłowym odżywianiem, może doprowadzić do miażdżycy lub zawału. Dolegliwości te są także bezpośrednim następstwem utrzymującego się napięcia. W sytuacjach stresowych, aż o 30% może zwiększyć się ryzyko wystąpienia zawału.

Dlatego tak ważny jest ruch, dzięki któremu można utrzymać prawidłowe krążenie krwi oraz uniknąć pogłębiania się tak zwanych chorób zawodowych. Nawet tak niewielki wysiłek, jak spacer po schodach podnosi ciśnienie krwi, co doskonale wpływa na serce.

Oprócz tego ważne są regularne wizyty u lekarza - Nadmiar pracy nie może być powodem zaniedbania profilaktyki - mówi Bogusław Bosak, lekarz TELE EKG Polska - Dziś jednak można w równie skuteczny sposób zadbać o zdrowie korzystając z usług telemedycyny.

Zapobieganie jest tym bardziej wskazane u młodych osób, wśród których coraz częściej pojawiają się problemy związane z układem sercowo-naczyniowym. Receptą na lepsze samopoczucie jest zdrowe odżywianie się. Pracując w biurze trzeba zwrócić uwagę na codzienną dietę, minerały oraz witaminy, zawarte nie tylko w owocach i warzywach, ale również w ciemnym pieczywie, rybach czy bakaliach. W sposób trwały powinno się ograniczać spożywanie napojów gazowanych, kawy, fast food, a także cukrów.

Facebook