Problem pod kontrolą

 

Podczas nieobecności najbliższych, osoby cierpiące na dolegliwości związane z układem sercowo - naczyniowym częściej obawiają się o swoje samopoczucie. Tym bardziej, gdy słońce nie daje chwili wytchnienia. Przy takiej aurze, o czym należy pamiętać, jakakolwiek aktywność musi być skonsultowana z lekarzem oraz wiązać się z późniejszą, regularną profilaktyką.

Najbliżsi, wyjeżdżając na urlop, powinni więc zapewnić rodzicom maksimum bezpieczeństwa. Dziś senior podąża już z duchem czasu, chętniej porusza się po zakamarkach internetu, posiada również telefon komórkowy. Tym bardziej, że operatorzy telefonów wyszli naprzeciw potrzebom starszego konsumenta i wprowadzili aparaty przystosowane specjalnie dla tej grupy wiekowej - z dużym wyświetlaczem, uproszczone do minimum.

Dzięki temu interesującym rozwiązaniem dla seniora może stać się telemedycyna, usługa prosta, a do tego bardzo skuteczna. Taki system opieki zdrowotnej w krajach zachodnich sprawdza się od lat, dzięki czemu tysiące pacjentów leczy się pod kontrolą lekarza w domach. Stały monitoring stanu zdrowia pacjenta pozwala realnie zredukować zagrożenie utraty zdrowia, a także i życia.

Usługa telemonitoringu kardiologicznego działa w połączeniu z każdym telefonem, bez względu na to, czy jest stacjonarny, czy komórkowy, może również należeć do sąsiada lub znajomego. W razie jakichkolwiek problemów z sercem senior kontaktuje się z dyżurującym lekarzem, który natychmiast udziela fachowej porady. W razie zagrożenia życia wzywa karetkę na podany przy rejestracji adres zamieszkania. Urządzenie jest niewielkie i niekrępujące, łatwe w obsłudze i bezpieczne.

Systematyczna kontrola pracy serca, dzięki usłudze telemonitoringu, nie wymaga wiele zaangażowania - umawiania wizyt i spędzania długich godzin w kolejkach. Wystarczy niewielkie urządzenie, by spokojnie spać i korzystać z dnia, bez potrzeby rezygnacji z przyjemności.

Facebook