Serce nie sługa - bezpieczne wakacje

 

Podróż zawsze wiąże się z przeciążeniem organizmu, który potrzebuje czasu do zaadaptowania się. Szczególnie, gdy planuje się wakacje za granicą. Zmiana stref klimatycznych łączy się ze skokami ciśnienia, co stwarza zagrożenie niedokrwienia mięśnia sercowego. Wakacyjne plany mogą więc zostać pokrzyżowane przez nadmiernie narażony na wszelkie zmiany pogodowe i wysiłek organizm.

Nie tylko osoby należące do grupy zwiększonego ryzyka powinny zadbać o swoje serce. – Zróżnicowane warunki klimatyczne mogą wpłynąć niekorzystnie na serce tych, którzy wcześniej nie mieli z nim żadnych problemów – mówi lekarz systemu Tele EKG Bogusław Bosak – Tym bardziej, jeśli na co dzień prowadzą siedzący tryb życia – dodaje.

Wyjeżdżając na urlop należy liczyć się z tym, że dostęp do lekarza może być utrudniony. Czasem wynika to po prostu z istniejącej bariery językowej, niekiedy z niewiedzy, gdzie szukać pomocy. Dlatego warto zainwestować w telemedycynę, będącą ciekawą i rozsądną alternatywą dla standardowej pomocy lekarskiej. Osoby, które wykupią taką usługę mają świadomość, że, gdziekolwiek się wybiorą, pozostaną pod stałą ochroną lekarza kardiologa, 24 godziny/dobę. Zapewnienie sobie i rodzinie bezpieczeństwa to gwarancja dobrze spędzonego urlopu. W razie gorszego samopoczucia urlopowicz w parę minut może sprawdzić stan swojego serca i w porę zareagować. Wartość usługi telemedycyny wzrasta także w miejscach, gdzie można zakupić niezbędne leki bez recepty.

- Telefoniczny kontakt z lekarzem z centrum monitorowania TELE EKG pozwala na szybką diagnozę i natychmiastowe leczenie – dodaje doktor Bogusław Bosak.

W tej sytuacji jedyny koszt, jaki ponosi turysta, to opłata za rozmowę telefoniczną. Warto więc przed wyjazdem zasięgnąć informacji u operatora sieci, w jaki sposób tanio dzwonić z zagranicy.

Facebook